PostgreSQL 8.0 - en to sl translation catalogue (60 entries)

en: %s: invalid argument for option -x
sl: %s: neveljaven argument k možnosti -x

en: Try "%s --help" for more information.
sl: Za več informacij poskusite "%s --help"

en: %s: transaction ID (-x) must not be 0
sl: %s: ID transakcije (-x) ne sme biti 0

en: %s: invalid argument for option -o
sl: %s: neveljaven argument k možnosti -o

en: %s: OID (-o) must not be 0
sl: %s: OID (-o) ne sme biti 0

en: %s: invalid argument for option -l
sl: %s: neveljaven argument k možnosti -l

en: %s: no data directory specified
sl: %s: podatkovni imenik ni bil naveden

en: %s: cannot be executed by "root"
sl: %s: uporabnik "root" ne more poganjati tega programa

en: You must run %s as the PostgreSQL superuser.
sl: Program %s morate zagnati kot PostgreSQL superuser.

en: %s: could not open file "%s" for reading: %s
sl: %s: datoteke "%s" ni bilo mogoče odpreti za branje: %s

en: %s: lock file "%s" exists
    Is a server running?  If not, delete the lock file and try again.
sl: %s: najdena je bila zaklepna datoteka "%s"
    Ali je strežnik že zagnan? Če ni, potem pobrišite zaklepno datoteko in poskusite znova.

en: 
    If these values seem acceptable, use -f to force reset.
sl: 
    Če se vam te vrednosti zdijo sprejemljive, uporabite -f za njihovo prisilno ponastavitev.

en: The database server was not shut down cleanly.
    Resetting the transaction log may cause data to be lost.
    If you want to proceed anyway, use -f to force reset.
sl: Podatkovni strežnik ni bil pravilno zaustavljen.
    Ponastavitev dnevnika transakcij lahko povzroči izgubo podatkov.
    Če kljub temu želite nadaljevati, uporabite -f za prisilno ponastavitev.

en: Transaction log reset
sl: Dnevnik transakcij je bil ponastavljen

en: If you are sure the data directory path is correct, execute
      touch %s
    and try again.
sl: Če ste prepričani, da je pot do podatkovnega imenika pravilna, poženite ukaz
      touch %s
    in poskusite znova.

en: %s: could not read file "%s": %s
sl: %s: datoteke "%s" ni bilo mogoče prebrati: %s

en: %s: pg_control exists but has invalid CRC; proceed with caution
sl: %s: pg_control obstaja, vendar ima neveljaven CRC; nadaljujte s previdnostjo

en: %s: pg_control exists but is broken or unknown version; ignoring it
sl: %s: pg_control obstaja, vendar je pokvarjen ali neznane verzije; ignoriram

en: %s: invalid LC_COLLATE setting
sl: %s: neveljavna nastavitev LC_COLLATE

en: %s: invalid LC_CTYPE setting
sl: %s: neveljavna nastavitev LC_CTYPE

en: Guessed pg_control values:
sl: Uganjene pg_control vrednosti:

en: pg_control values:
sl: pg_control vrednosti:

en: pg_control version number:            %u
sl: Različica pg_control .................. %u

en: Catalog version number:               %u
sl: Različica kataloga .................... %u

en: Database system identifier:           %s
sl: Identifikator sistema podatkovnih baz:  %s

en: Current log file ID:                  %u
sl: Trenutni ID dnevnika .................. %u

en: Next log file segment:                %u
sl: Naslednji segment dnevnika ............ %u

en: Latest checkpoint's TimeLineID:       %u
sl: TimeLineID zadnje kontrolne točke ..... %u

en: Latest checkpoint's NextXID:          %u
sl: NextXID zadnje kontrolne točke ........ %u

en: Latest checkpoint's NextOID:          %u
sl: NextOID zadnje kontrolne točke ......... %u

en: Database block size:                  %u
sl: Velikost bloka ........................ %u

en: Blocks per segment of large relation: %u
sl: Število blokov na posamezni segment
    velike relacije ....................... %u

en: Maximum length of identifiers:        %u
sl: Največja dolžina identifikatorjev ..... %u

en: Maximum number of function arguments: %u
sl: Največje število argumentov funkcije .. %u

en: Date/time type storage:               %s
sl: Način shranjevanja datuma/časa ........ %s

en: 64-bit integers
sl: 64-bitni integerji

en: floating-point numbers
sl: Števila s plavajočo vejico

en: Maximum length of locale name:        %u
sl: Največja dolžina imena področnih
    nastavitev (locale settings) .......... %u

en: LC_COLLATE:                           %s
sl: LC_COLLATE ............................ %s

en: LC_CTYPE:                             %s
sl: LC_CTYPE .............................. %s

en: %s: internal error -- sizeof(ControlFileData) is too large ... fix xlog.c
sl: %s: interna napaka -- vrednost sizeof(ControlFileData) je prevelika ... popravite xlog.c

en: %s: could not create pg_control file: %s
sl: %s: datoteke pg_control ni bilo mogoče ustvariti: %s

en: %s: could not write pg_control file: %s
sl: %s: datoteke pg_control ni bilo mogoče zapisati: %s

en: %s: fsync error: %s
sl: %s: fsync napaka: %s

en: %s: could not open directory "%s": %s
sl: %s: imenika "%s" ni bilo mogoče odpreti: %s

en: %s: could not delete file "%s": %s
sl: %s: datoteke "%s" ni bilo mogoče pobrisati: %s

en: %s: could not read from directory "%s": %s
sl: %s: iz imenika "%s" ni bilo mogoče brati: %s

en: %s: could not open file "%s": %s
sl: %s: datoteke "%s" ni bilo mogoče odpreti: %s

en: %s: could not write file "%s": %s
sl: %s: datoteke "%s" ni bilo mogoče zapisati: %s

en: %s resets the PostgreSQL transaction log.
sl: %s ponastavi PostgreSQL-ov dnevnik transakcij.

en: Usage:
      %s [OPTION]... DATADIR
sl: Uporaba:
      %s [MOŽNOST]... PODATKOVNI_IMENIK

en: Options:
sl: Možnosti:

en:   -f              force update to be done
sl:   -f              prisili izvedbo posodobitve

en:   -l FILEID,SEG   force minimum WAL starting location for new transaction log
sl:   -l FILEID,SEG   določi najmanjšo začetno WAL lokacijo za novi dnevnik transakcij

en:   -n              no update, just show extracted control values (for testing)
sl:   -n              ne posodabljaj, ampak samo prikaži vrednosti (za testiranje)

en:   -o OID          set next OID
sl:   -o OID          nastavi naslednji OID

en:   -x XID          set next transaction ID
sl:   -x XID          nastavi naslednji ID transakcije

en:   --help          show this help, then exit
sl:   --help          izpiši to pomoč, nato končaj program

en:   --version       output version information, then exit
sl:   --version       izpiši podatke o različici, nato končaj program

en: 
    Report bugs to <pgsql-bugs@postgresql.org>.
sl: 
    Napake sporočajte na naslov <pgsql-bugs@postgresql.org>.
