PostgreSQL 8.0 - en to sl translation catalogue (362 entries)

en: number of index columns (%d) exceeds limit (%d)
sl: število stolpcev v indeksu (%d) presega omejitev (%d)

en: number of columns (%d) exceeds limit (%d)
sl: število stolpcev (%d) presega omejitev (%d)

en: column "%s" cannot be declared SETOF
sl: stolpec "%s" ne more biti tipa SETOF

en: number of aliases does not match number of columns
sl: število aliasov se ne ujema s številom stolpcev

en: hash indexes cannot contain null keys
sl: hash indeksi ne morejo vsebovati null ključev

en: index "%s" is not a hash index
sl: indeks "%s" ni tipa hash

en: "%s" is an index
sl: "%s" je indeks

en: "%s" is a special relation
sl: "%s" je posebna relacija

en: "%s" is a composite type
sl: "%s" je sestavljen podatkovni tip

en: row is too big: size %lu, maximum size %lu
sl: vrstica je prevelika: velikost %lu, največja možna velikost %lu

en: "%s" is not an index
sl: "%s" ni indeks

en: duplicate key violates unique constraint "%s"
sl: podvojeni ključ krši UNIQUE omejitev "%s"

en: index "%s" is not a btree
sl: indeks "%s" ni tipa btree

en: could not open file "%s" (log file %u, segment %u): %m
sl: datoteke "%s" ni bilo mogoče odpreti (log datoteka %u, segment %u): %m

en: could not create file "%s": %m
sl: datoteke "%s" ni bilo mogoče ustvariti: %m

en: could not write to file "%s": %m
sl: datoteke "%s" ni bilo mogoče zapisati: %m

en: could not close file "%s": %m
sl: datoteke "%s" ni bilo mogoče zapreti: %m

en: could not open file "%s": %m
sl: datoteke "%s" ni bilo mogoče odpreti: %m

en: could not read file "%s": %m
sl: datoteke "%s" ni bilo mogoče prebrati: %m

en: not enough data in file "%s"
sl: datoteka "%s" ne vsebuje dovolj podatkov

en: could not remove file "%s": %m
sl: datoteke "%s" ni bilo mogoče odstraniti: %m

en: archive file "%s" has wrong size: %lu instead of %lu
sl: arhivska datoteka "%s" je napačne velikosti: %lu namesto %lu

en: WAL file is from different system
sl: WAL datoteka izvira iz drugega sistema

en: could not link file "%s" to "%s": %m
sl: povezave iz datoteke "%s" na "%s" ni bilo mogoče ustvariti: %m

en: could not rename file "%s" to "%s": %m
sl: datoteke "%s" ni bilo mogoče preimenovati v "%s": %m

en: invalid LC_COLLATE setting
sl: nastavitev LC_COLLATE vsebuje neveljavno vrednost

en: invalid LC_CTYPE setting
sl: nastavitev LC_CTYPE vsebuje neveljavno vrednost

en: could not create control file "%s": %m
sl: kontrolne datoteke "%s" ni bilo mogoče ustvariti: %m

en: could not write to control file: %m
sl: v kontrolno datoteko ni bilo mogoče pisati: %m

en: could not close control file: %m
sl: kontrolne datoteke ni bilo mogoče zapreti: %m

en: could not open control file "%s": %m
sl: kontrolne datoteke "%s" ni bilo mogoče odpreti: %m

en: could not read from control file: %m
sl: kontrolne datoteke ni bilo mogoče brati: %m

en: database files are incompatible with server
sl: datoteke baze podatkov niso združljive s podatkovnim strežnikom

en: The database cluster was initialized with PG_CONTROL_VERSION %d, but the server was compiled with PG_CONTROL_VERSION %d.
sl: Gruča podatkovnih baz je bila inicializirana z PG_CONTROL_VERSION %d, strežnik pa je preveden z PG_CONTROL_VERSION %d.

en: The database cluster was initialized with CATALOG_VERSION_NO %d, but the server was compiled with CATALOG_VERSION_NO %d.
sl: Gruča podatkovnih baz je bila inicializirana z CATALOG_VERSION_NO %d, strežnik pa je preveden z CATALOG_VERSION_NO %d.

en: The database cluster was initialized with BLCKSZ %d, but the server was compiled with BLCKSZ %d.
sl: Gruča podatkovnih baz je bila inicializirana z BLCKSZ %d, strežnik pa je preveden z BLCKSZ %d.

en: The database cluster was initialized with RELSEG_SIZE %d, but the server was compiled with RELSEG_SIZE %d.
sl: Gruča podatkovnih baz je bila inicializirana z RELSEG_SIZE %d, strežnik pa je preveden z RELSEG_SIZE %d.

en: The database cluster was initialized with XLOG_SEG_SIZE %d, but the server was compiled with XLOG_SEG_SIZE %d.
sl: Gruča podatkovnih baz je bila inicializirana z XLOG_SEG_SIZE %d, strežnik pa je preveden z XLOG_SEG_SIZE %d.

en: The database cluster was initialized with NAMEDATALEN %d, but the server was compiled with NAMEDATALEN %d.
sl: Gruča podatkovnih baz je bila inicializirana z NAMEDATALEN %d, strežnik pa je preveden z NAMEDATALEN %d.

en: The database cluster was initialized with FUNC_MAX_ARGS %d, but the server was compiled with FUNC_MAX_ARGS %d.
sl: Gruča podatkovnih baz je bila inicializirana z FUNC_MAX_ARGS %d, strežnik pa je preveden z FUNC_MAX_ARGS %d.

en: The database cluster was initialized without HAVE_INT64_TIMESTAMP but the server was compiled with HAVE_INT64_TIMESTAMP.
sl: Gruča podatkovnih baz je bila inicializirana brez HAVE_INT64_TIMESTAMP, strežnik pa je preveden z HAVE_INT64_TIMESTAMP.

en: The database cluster was initialized with HAVE_INT64_TIMESTAMP but the server was compiled without HAVE_INT64_TIMESTAMP.
sl: Gruča podatkovnih baz je bila inicializirana z HAVE_INT64_TIMESTAMP, strežnik pa je preveden brez HAVE_INT64_TIMESTAMP.

en: The database cluster was initialized with LOCALE_NAME_BUFLEN %d, but the server was compiled with LOCALE_NAME_BUFLEN %d.
sl: Gruča podatkovnih baz je bila inicializirana z LOCALE_NAME_BUFLEN %d, strežnik pa je preveden z LOCALE_NAME_BUFLEN %d.

en: database files are incompatible with operating system
sl: datoteke baze podatkov niso kompatibilne z operacijskim sistemom

en: The database cluster was initialized with LC_COLLATE "%s", which is not recognized by setlocale().
sl: Gruča podatkovnih baz je bila inicializirana z LC_COLLATE "%s", ki je setlocale() ne prepozna kot veljavno vrednost.

en: The database cluster was initialized with LC_CTYPE "%s", which is not recognized by setlocale().
sl: Gruča podatkovnih baz je bila inicializirana z LC_CTYPE "%s", ki je setlocale() ne prepozna kot veljavno vrednost.

en: recovery_target_timeline %u does not exist
sl: recovery_target_timeline %u ne obstaja

en: database system was shut down at %s
sl: podatkovni strežnik je bil zaustavljen ob %s

en: database system shutdown was interrupted at %s
sl: zaustavitev podatkovnega strežnika je bila prekinjena ob %s

en: database system is ready
sl: podatkovni strežnik je pripravljen

en: shutting down
sl: zaustavljanje

en: database system is shut down
sl: podatkovni strežnik je zaustavljen

en: WAL archiving is not active
sl: WAL arhiviranje ni aktivno

en: removing file "%s"
sl: odstranjevanje datoteke "%s"

en: could not read directory "%s": %m
sl: iz imenika "%s" ni bilo mogoče brati: %m

en: -c %s requires a value
sl: -c %s zahteva podano vrednost

en:  column %s
sl:  stolpec %s

en: function %s
sl: funkcija %s

en: type %s
sl: tip %s

en: cast from %s to %s
sl: pretvorba iz %s v %s

en: constraint %s on
sl: omejitev %s na

en: constraint %s
sl: omejitev %s

en: conversion %s
sl: pretvorba %s

en: language %s
sl: jezik %s

en: rule %s on
sl: pravilo %s na

en: trigger %s on
sl: prožilec %s na

en: table %s
sl: tabela %s

en: index %s
sl: indeks %s

en: sequence %s
sl: zaporedje %s

en: view %s
sl: pogled %s

en: composite type %s
sl: sestavljen tip %s

en: relation %s
sl: relacija %s

en: database "%s" does not exist
sl: baza podatkov "%s" ne obstaja

en: language "%s" does not exist
sl: jezik "%s" ne obstaja

en: schema "%s" does not exist
sl: shema "%s" ne obstaja

en: group "%s" does not exist
sl: skupina "%s" ne obstaja

en: must be owner of relation %s
sl: morate biti lastnik relacije %s

en: must be owner of database %s
sl: morate biti lastnik baze %s

en: must be owner of function %s
sl: morate biti lastnik funkcije %s

en: must be owner of operator %s
sl: morate biti lastnik operatorja %s

en: must be owner of type %s
sl: morate biti lastnik tipa %s

en: must be owner of language %s
sl: morate biti lastnik jezika %s

en: must be owner of schema %s
sl: morate biti lastnik sheme %s

en: must be owner of conversion %s
sl: morate biti lastnik pretvorbe %s

en: must be owner of tablespace %s
sl: morate biti lastnik podatkovnega prostora %s

en: user with ID %u does not exist
sl: uporabnik z ID-jem %u ne obstaja

en: relation with OID %u does not exist
sl: relacija z OID %u ne obstaja

en: database with OID %u does not exist
sl: baza podatkov z OID %u ne obstaja

en: function with OID %u does not exist
sl: funkcija z OID %u ne obstaja

en: language with OID %u does not exist
sl: jezik z OID %u ne obstaja

en: schema with OID %u does not exist
sl: shema z OID %u ne obstaja

en: tablespace with OID %u does not exist
sl: podatkovni prostor (tablespace) z OID %u ne obstaja

en: type with OID %u does not exist
sl: podatkovni tip z OID %u ne obstaja

en: operator with OID %u does not exist
sl: operator z OID %u ne obstaja

en: conversion with OID %u does not exist
sl: pretvorba z OID %u ne obstaja

en: function %s does not exist
sl: funkcija %s ne obstaja

en: System catalog modifications are currently disallowed.
sl: Spreminjanje sistemskih katalogov ni dovoljeno.

en: tables can have at most %d columns
sl: tabele lahko imajo največ %d stolpcev

en: column name "%s" conflicts with a system column name
sl: ime stolpca "%s" je v konfliktu z imenom sistemskega stolpca

en: column name "%s" is duplicated
sl: ime stolpca "%s" je podvojeno

en: relation "%s" already exists
sl: relacija "%s" že obstaja

en: constraint "%s" for relation "%s" already exists
sl: omejitev "%s" za relacijo "%s" že obstaja

en: check constraint "%s" already exists
sl: CHECK omejitev "%s" že obstaja

en: column "%s" is of type %s but default expression is of type %s
sl: stolpec "%s" je tipa %s, toda privzeti izraz je tipa %s

en: relation "%s.%s" does not exist
sl: relacija "%s.%s" ne obstaja

en: relation "%s" does not exist
sl: relacija "%s" ne obstaja

en: temporary tables may not specify a schema name
sl: začasne tabele ne smejo navajati imena sheme

en: large object %u does not exist
sl: velik objekt %u ne obstaja

en: conversion "%s" already exists
sl: pretvorba "%s" že obstaja

en: default conversion for %s to %s already exists
sl: privzeta pretvorba iz %s v %s že obstaja

en: conversion "%s" does not exist
sl: pretvorba "%s" ne obstaja

en: schema "%s" already exists
sl: shema "%s" že obstaja

en: "%s" is not a valid operator name
sl: "%s" ni veljavno ime operatorja

en: operator %s already exists
sl: operator %s že obstaja

en: functions cannot have more than %d arguments
sl: funkcije ne morejo sprejemati več kot %d argumentov

en: "%s" is already an attribute of type %s
sl: "%s" je že atribut tipa %s

en: function "%s" already exists with same argument types
sl: funkcija "%s" z enakimi argumenti že obstaja

en: cannot change return type of existing function
sl: spreminjanje povratnega tipa obstoječe funkcije ni mogoče

en: there is no built-in function named "%s"
sl: vgrajena funkcija z imenom "%s" ne obstaja

en: SQL functions cannot return type %s
sl: SQL funkcije ne morejo vračati tipa %s

en: SQL functions cannot have arguments of type %s
sl: SQL funkcije ne morejo sprejemati argumentov tipa %s

en: type "%s" already exists
sl: podatkovni tip "%s" že obstaja

en: type "%s" does not exist
sl: podatkovni tip "%s" ne obstaja

en: function %s(*) already exists in schema "%s"
sl: funkcija %s(*) že obstaja v shemi "%s"

en: function %s already exists in schema "%s"
sl: funkcija %s že obstaja v shemi "%s"

en: analyzing "%s.%s"
sl: analiziram "%s.%s"

en: index "%s" for table "%s" does not exist
sl: indeks "%s" za tabelo "%s" ne obstaja

en: "%s" is not an index for table "%s"
sl: "%s" ni indeks za tabelo "%s"

en: cannot cluster on partial index
sl: urejanje podatkov po delnem indeksu ni mogoče

en: "%s" is a system catalog
sl: "%s" je sistemski katalog

en: "%s" is not a sequence
sl: "%s" ni zaporedje

en: "%s" is not a table
sl: "%s" ni tabela

en: "%s" is not a view
sl: "%s" ni pogled

en: column "%s" of relation "%s" does not exist
sl: stolpec "%s" relacije "%s" ne obstaja

en: rule "%s" does not exist
sl: pravilo "%s" ne obstaja

en: there are multiple rules named "%s"
sl: obstaja več pravil z imenom "%s"

en: trigger "%s" for table "%s" does not exist
sl: prožilec "%s" za tabelo "%s" ne obstaja

en: table "%s" has multiple constraints named "%s"
sl: tabela "%s" ima več omejitev z imenom "%s"

en: constraint "%s" for table "%s" does not exist
sl: omejitev "%s" za tabelo "%s" ne obstaja

en: conflicting or redundant options
sl: nasprotujoče si ali odvečne možnosti

en: database "%s" already exists
sl: podatkovna baza "%s" že obstaja

en: template database "%s" does not exist
sl: predloga (template) za baze podatkov "%s" ne obstaja

en: database "%s" is being accessed by other users
sl: na bazo "%s" so povezani drugi uporabniki

en: could not open file "%s" for reading: %m
sl: datoteke "%s" ni bilo mogoče odpreti za branje: %m

en: "%s" is a directory
sl: "%s" je imenik

en: type %s does not exist
sl: podatkovni tip %s ne obstaja

en: no function body specified
sl: podano ni bilo telo funkcije

en: no language specified
sl: podan ni bil jezik

en: %s requires a numeric value
sl: %s zahteva številsko vrednost

en: %s does not take a parameter
sl: %s ne sprejema parametrov

en: argument of %s must be a name
sl: argument %s mora biti ime

en: argument of %s must be a type name
sl: argument %s mora biti ime podatkovnega tipa

en: cannot use more than %d columns in an index
sl: v indeksu ni mogoče uporabiti več kot %d stolpcev

en: column "%s" named in key does not exist
sl: stolpec "%s", naveden v ključu, ne obstaja

en: column "%s" does not exist
sl: stolpec "%s" ne obstaja

en: table "%s" has no indexes
sl: tabela "%s" nima indeksov

en: table "%s" was reindexed
sl: tabela "%s" je bila ponovno indeksirana

en: cursor "%s" does not exist
sl: kurzor "%s" ne obstaja

en: ON COMMIT can only be used on temporary tables
sl: uporaba ON COMMIT je mogoča samo za začasne tabele

en: column "%s" duplicated
sl: stolpec "%s" je podvojen

en: cannot rename inherited column "%s"
sl: podedovanega stolpca "%s" ni mogoče preimenovati

en: column "%s" of relation "%s" already exists
sl: stolpec "%s" relacije "%s" že obstaja

en: column "%s" contains null values
sl: stolpec "%s" vsebuje vrednosti NULL

en: "%s" is not a table or view
sl: "%s" ni tabela ali pogled

en: cannot alter system column "%s"
sl: sistemskega stolpca "%s" ni mogoče spremeniti

en: column "%s" is in a primary key
sl: stolpec "%s" ni primarni ključ

en: "%s" is not a table or index
sl: "%s" ni tabela ali indeks

en: cannot drop inherited column "%s"
sl: podedovanega stolpca "%s" ni mogoče odstraniti

en: cannot alter inherited column "%s"
sl: podedovanega stolpca "%s" ni mogoče spreminjati

en: cannot alter type of column "%s" twice
sl: tipa stolpca "%s" ni mogoče spremeniti dvakrat

en: cannot alter type of a column used by a view or rule
sl: spreminjanje tipa stolpca, ki je uporabljen v pogledu ali v pravilu, ni mogoče

en: table "%s" already has a TOAST table
sl: tabela "%s" že ima TOAST tabelo

en: table "%s" does not need a TOAST table
sl: tabela "%s" ne potrebuje TOAST tabele

en: language "%s" already exists
sl: jezik "%s" že obstaja

en: permission denied
sl: nimate dovoljenja

en: unacceptable schema name "%s"
sl: ime sheme "%s" ni sprejemljivo

en: The prefix "pg_" is reserved for system schemas.
sl: Predpona "pg_" je rezervirana za sistemske sheme.

en: nextval: reached maximum value of sequence "%s" (%s)
sl: nextval: dosežena je bila največja možna vrednost zaporedja "%s" (%s)

en: nextval: reached minimum value of sequence "%s" (%s)
sl: nextval: dosežena je bila najmanjša možna vrednost zaporedja "%s" (%s)

en: currval of sequence "%s" is not yet defined in this session
sl: trenutna vrednost (currval) zaporedja "%s" v tej seji še ni definirana

en: setval: value %s is out of bounds for sequence "%s" (%s..%s)
sl: setval: vrednost %s je izven obsega dovoljenih vrednosti zaporedja "%s" (%s..%s)

en: out of memory
sl: zmanjkalo je pomnilnika

en: MINVALUE (%s) must be less than MAXVALUE (%s)
sl: vrednost MINVALUE (%s) mora biti manjša od MAXVALUE (%s)

en: START value (%s) can't be less than MINVALUE (%s)
sl: vrednost START (%s) ne sme biti manjša od MINVALUE (%s)

en: START value (%s) can't be greater than MAXVALUE (%s)
sl: vrednost START (%s) ne sme biti večja od MAXVALUE (%s)

en: trigger "%s" for relation "%s" already exists
sl: prožilec "%s" za relacijo "%s" že obstaja

en: vacuuming "%s.%s"
sl: sesanje "%s.%s"

en: type names must be %d characters or less
sl: imena podatkovnih tipov so lahko dolga največ %d znakov

en: "%s" is not a domain
sl: "%s" ni domena

en: column "%s" of table "%s" contains null values
sl: stolpec "%s" tabele "%s" vsebuje vrednosti NULL

en: could not write to temporary file "%s": %m
sl: začasne datoteke "%s" ni bilo mogoče zapisati: %m

en: invalid user password "%s"
sl: neveljavno uporabniško geslo "%s"

en: user name "%s" is reserved
sl: uporabniško ime "%s" je rezervirano

en: user "%s" already exists
sl: uporabnik "%s" že obstaja

en: user "%s" does not exist
sl: uporabnik "%s" ne obstaja

en: The user owns database "%s".
sl: Uporabnik je lastnik baze "%s".

en: MD5 password cleared because of user rename
sl: MD5 geslo je bilo odstranjeno zaradi preimenovanja uporabnika

en: Try REVOKE ALL ON "%s" FROM PUBLIC.
sl: Poskusite REVOKE ALL ON "%s" FROM PUBLIC.

en: must be superuser to create groups
sl: za ustvarjanje skupin morate biti superuser

en: group name "%s" is reserved
sl: ime skupine "%s" je rezervirano

en: group "%s" already exists
sl: skupina "%s" že obstaja

en: must be superuser to alter groups
sl: za spreminjanje skupin morate biti superuser

en: group "%s" does not have any members
sl: skupina "%s" nima članov

en: user "%s" is not in group "%s"
sl: uporabnik "%s" ni član skupine "%s"

en: must be superuser to drop groups
sl: za odstranjevanje skupin morate biti superuser

en: must be superuser to rename groups
sl: za preimenovanje skupin morate biti superuser

en: PostgreSQL does not support leap seconds.
sl: PostgreSQL ne podpira prestopnih sekund.

en: SET TRANSACTION ISOLATION LEVEL must be called before any query
sl: ukaz SET TRANSACTION ISOLATION LEVEL mora biti izvršen pred prvo poizvedbo

en: SET TRANSACTION ISOLATION LEVEL must not be called in a subtransaction
sl: ukaza SET TRANSACTION ISOLATION LEVEL ni mogoče klicati v podtransakciji

en: conversion between %s and %s is not supported
sl: pretvorba med %s in %s ni podprta

en: view must have at least one column
sl: pogled mora vsebovati vsaj en stolpec

en: cannot change number of columns in view
sl: spreminjanje števila stolpcev v pogledu ni mogoče

en: cannot change data type of view column "%s"
sl: podatkovnega tipa stolpca "%s" v pogledu ni mogoče spremeniti

en: cannot change sequence "%s"
sl: zaporedja "%s" ni mogoče spremeniti

en: cannot change view "%s"
sl: pogleda "%s" ni mogoče spremeniti

en: null value in column "%s" violates not-null constraint
sl: null vrednost v stolpcu "%s" krši not-null omejitev

en: new row for relation "%s" violates check constraint "%s"
sl: nova vrstica za relacijo "%s" krši CHECK omejitev "%s"

en: Function's final statement must be a SELECT.
sl: Zadnja izjava v funkciji mora biti SELECT.

en: Function's final statement must not be a SELECT.
sl: Zadnja izjava v funkciji ne sme biti SELECT.

en: Final SELECT must return exactly one column.
sl: Zadnji SELECT mora vrniti natanko en stolpec.

en: Final SELECT returns too many columns.
sl: Končni SELECT stavek vrne preveč stolpcev.

en: Final SELECT returns too few columns.
sl: Končni SELECT stavek vrne premalo stolpcev.

en: Kerberos error: %s
sl: Kerberos napaka: %s

en: no pg_hba.conf entry for host "%s", user "%s", database "%s", %s
sl: pg_hba.conf ne vsebuje vnosa za: gostitelj "%s", uporabnik "%s", baza "%s", %s

en: SSL on
sl: SSL vklopljen

en: SSL off
sl: SSL izklopljen

en: no pg_hba.conf entry for host "%s", user "%s", database "%s"
sl: pg_hba.conf ne vsebuje vnosa za: gostitelj "%s", uporabnik "%s", baza "%s"

en: Kerberos 4 only supports IPv4 connections
sl: Kerberos 4 podpira samo IPv4 povezave

en: SSL error: %s
sl: SSL napaka: %s

en: could not open configuration file "%s": %m
sl: datoteke z nastavitvami "%s" ni bilo mogoče odpreti: %m

en: could not set permissions of file "%s": %m
sl: dovoljenj na datoteki "%s" ni bilo mogoče nastaviti: %m

en: UNION JOIN is not implemented
sl: ukaz UNION JOIN ni podprt

en: subquery in FROM must have an alias
sl: podpoizvedba v FROM členu mora imeti alias

en: subquery in FROM may not have SELECT INTO
sl: podpoizvedba v FROM členu ne sme vsebovati SELECT INTO

en: column name "%s" appears more than once in USING clause
sl: ime stolpca "%s" se v USING členu pojavlja več kot enkrat

en: column "%s" specified in USING clause does not exist in left table
sl: stolpec "%s", naveden v USING členu, ne obstaja v levi tabeli

en: column "%s" specified in USING clause does not exist in right table
sl: stolpec "%s", naveden v USING členu, ne obstaja v desni tabeli

en: column alias list for "%s" has too many entries
sl: seznam aliasov za stolpce za "%s" ima preveč vnosov

note: translator: %s is name of a SQL construct, eg LIMIT
en: argument of %s must not contain subqueries
sl: argument ukaza %s ne sme vsebovati pod-poizvedb

en: ON SELECT rule may not use OLD
sl: ON SELECT pravilo ne more uporabljati vrednosti OLD

en: ON SELECT rule may not use NEW
sl: ON SELECT pravilo ne more uporabljati vrednosti NEW

en: ON INSERT rule may not use OLD
sl: ON INSERT pravilo ne more uporabljati vrednosti OLD

en: ON DELETE rule may not use NEW
sl: ON DELETE pravilo ne more uporabljati vrednosti NEW

en: subquery must return only one column
sl: podpoizvedba mora vrniti samo en stolpec

en: column %s.%s does not exist
sl: stolpec %s.%s ne obstaja

en: Use separate LIMIT and OFFSET clauses.
sl: Uporabite ločena člena LIMIT in OFFSET.

en: For example, FROM (SELECT ...) [AS] foo.
sl: Primer: FROM (SELECT ...) [AS] foo.

en: length for type %s must be at least 1
sl: dolžina tipa %s mora biti najmanj 1

en: syntax error
sl: napaka v sintaksi

en: multiple ORDER BY clauses not allowed
sl: uporaba večih ORDER BY členov ni mogoča

en: multiple FOR UPDATE clauses not allowed
sl: uporaba večih FOR UPDATE členov ni mogoča

en: multiple OFFSET clauses not allowed
sl: uporaba večih OFFSET členov ni mogoča

en: multiple LIMIT clauses not allowed
sl: uporaba večih LIMIT členov ni mogoča

en: Try "%s --help" for more information.
sl: Za več informacij poskusite "%s --help".

en: Usage:
      %s [OPTION]...
sl: Uporaba:
      %s [MOŽNOST]...

en: Options:
sl: Možnosti:

en:   -A 1|0          enable/disable run-time assert checking
sl:   -A 1|0          omogoči/onemogoči "assert checking" v času izvajanja

en:   -d 1-5          debugging level
sl:   -d 1-5          nivo razhroščevanja

en:   -h HOSTNAME     host name or IP address to listen on
sl:   -h HOSTNAME     ime gostitelja ali IP naslov, na katerem naj strežnik pričakuje povezave

en:   -i              enable TCP/IP connections
sl:   -i              omogoči TCP/IP povezave

en:   -k DIRECTORY    Unix-domain socket location
sl:   -k IMENIK       lokacija Unix-domain vtičnice

en:   -N MAX-CONNECT  maximum number of allowed connections
sl:   -N MAX-POVEZAV  največje število dovoljenih povezav

en:   -p PORT         port number to listen on
sl:   -p PORT         vrata, na katerih naj strežnik posluša

en:   -S              silent mode (start in background without logging output)
sl:   -S              tih način delovanja (zagon v ozadju, ne izpisuj dnevnika)

en:   --help          show this help, then exit
sl:   --help          izpiši to pomoč, nato končaj program

en:   --version       output version information, then exit
sl:   --version       izpiši podatke o različici, nato končaj program

en: the database system is shutting down
sl: podatkovni strežnik se zaustavlja

en: sorry, too many clients already
sl: povezanih je že preveč odjemalcev

en: invalid server process ID %d
sl: neveljaven ID strežniškega procesa %d

en: floating-point exception
sl: izjema plavajoče vejice

en: Usage:
      %s [OPTION]... [DBNAME]
sl: Uporaba:
      %s [MOŽNOST]... [IME_BAZE]

en: 
    Report bugs to <pgsql-bugs@postgresql.org>.
sl: 
    Napake sporočajte na naslov <pgsql-bugs@postgresql.org>.

en: Try "%s --help" for more information.
sl: Za več informacij poskusite "%s --help".

en: table "%s" does not exist
sl: tabela "%s" ne obstaja

en: Use DROP TABLE to remove a table.
sl: Za odstranitev tabele uporabite DROP TABLE.

en: sequence "%s" does not exist
sl: sekvenca "%s" ne obstaja

en: Use DROP SEQUENCE to remove a sequence.
sl: Za odstranitev zaporedja uporabite DROP SEQUENCE.

en: view "%s" does not exist
sl: pogled "%s" ne obstaja

en: Use DROP VIEW to remove a view.
sl: Za odstranitev pogleda uporabite DROP VIEW.

en: Use DROP INDEX to remove an index.
sl: Za odstranitev indeksa uporabite DROP INDEX.

en: Use DROP TYPE to remove a type.
sl: Za odstranitev podatkovnega tipa uporabite DROP TYPE.

en: missing "=" sign
sl: manjka znak "="

en: group with ID %u does not exist
sl: skupina z ID-jem %u ne obstaja

en: function "%s" does not exist
sl: funkcija "%s" ne obstaja

en: division by zero
sl: deljenje s številom nič

note: translator: first %s is inet or cidr
en: invalid input syntax for type %s: "%s"
sl: neveljavna vnosna sintaksa za tip %s: "%s"

en: invalid hexadecimal digit: "%c"
sl: neveljavna šestnajstiška števka: "%c"

en: "%s" is out of range for type real
sl: "%s" je izven obsega veljavnih vrednosti za tip real

en: "%s" is out of range for type double precision
sl: "%s" je izven veljavnega obsega vrednosti za tip double precision

en: "%s" is not a number
sl: "%s" ni število

en: function "dist_lb" not implemented
sl: funkcija "dist_lb" ni implementirana

en: function "close_lb" not implemented
sl: funkcija "close_lb" ni implementirana

en: invalid time zone name: "%s"
sl: neveljavno ime časovnega pasu: "%s"

en: invalid cidr value: "%s"
sl: neveljavna cidr vrednost: "%s"

en: cannot convert NaN to integer
sl: vrednosti NaN ni mogoče pretvoriti v integer

en: cannot convert NaN to bigint
sl: vrednosti NaN ni mogoče pretvoriti v bigint

en: cannot convert NaN to smallint
sl: vrednosti NaN ni mogoče pretvoriti v smallint

en: invalid input syntax for type numeric: "%s"
sl: neveljavna vnosna sintaksa za tip numeric: "%s"

en: value "%s" is out of range for type integer
sl: "%s" je izven veljavnega obsega vrednosti za tip integer

en: value "%s" is out of range for type oid
sl: "%s" je izven veljavnega obsega vrednosti za tip oid

en: more than one function named "%s"
sl: obstaja več funkcij z imenom "%s"

en: more than one operator named %s
sl: obstaja več operatorjev z imenom %s

en: Key (%s)=(%s) is not present in table "%s".
sl: Ključ (%s)=(%s) ni pristoten v tabeli "%s".

en: "%c" is not a valid hexadecimal digit
sl: "%c" ni veljavno šestnajstiško število

en: [unknown]
sl: [neznano]

en:  at character %d
sl:  pri znaku %d

en: DETAIL:
sl: PODROBNO:

en: HINT:
sl: NAMIG:

en: QUERY:
sl: POIZVEDBA:

en: CONTEXT:
sl: KONTEKST:

en: LOCATION:  %s, %s:%d
sl: LOKACIJA:  %s, %s:%d

en: LOCATION:  %s:%d
sl: LOKACIJA:  %s:%d

en: STATEMENT:
sl: IZJAVA:

en: LOG
sl: DNEVNIK

en: NOTICE
sl: OPOMBA

en: WARNING
sl: OPOZORILO

en: ERROR
sl: NAPAKA

en: FATAL
sl: USODNA NAPAKA

en: PANIC
sl: PANIKA

en: could not read from file "%s": %m
sl: iz datoteke "%s" ni bilo mogoče brati: %m

en: default conversion function for encoding "%s" to "%s" does not exist
sl: privzeta pretvorbena funkcija iz kodne tabele "%s" v "%s" že obstaja

en: Statistics
sl: Statistika

en: no description available
sl: opis ni na voljo

en: Encrypt passwords.
sl: Šifriraj gesla.

en: Valid values are DEBUG5, DEBUG4, DEBUG3, DEBUG2, DEBUG1, INFO, NOTICE, WARNING, ERROR, LOG, FATAL, and PANIC. Each level includes all the levels that follow it.
sl: Veljavne vrednosti so DEBUG5, DEBUG4, DEBUG3, DEBUG2, DEBUG1, INFO, NOTICE, WARNING, ERROR, LOG, FATAL, in PANIC. Vsak nivo vključuje tudi vse preostale nivoje, ki mu sledijo.

en: Valid values are "terse", "default", and "verbose".
sl: Veljavne vrednosti so "terse", "default", in "verbose".

en: Valid values are "none", "ddl", "mod", and "all".
sl: Veljavne vrednosti so "none", "ddl", "mod", in "all".

en: Shows the server version.
sl: Prikaže različico strežnika.

en: Valid values are LOCAL0, LOCAL1, LOCAL2, LOCAL3, LOCAL4, LOCAL5, LOCAL6, LOCAL7.
sl: Veljavne vrednosti so: LOCAL0, LOCAL1, LOCAL2, LOCAL3, LOCAL4, LOCAL5, LOCAL6, LOCAL7.

en: Sets the server's data directory.
sl: Nastavi strežnikov podatkovni imenik.

en: parameter "%s" cannot be changed
sl: parametra "%s" ni mogoče spremeniti

en: parameter "%s" cannot be changed after server start
sl: parametra "%s" ni mogoče spremeniti po zagonu strežnika

en: parameter "%s" cannot be changed now
sl: parametra "%s" v tem trenutku ni mogoče spremeniti

en: parameter "%s" cannot be set after connection start
sl: parametra "%s" ni mogoče spremeniti po zagonu strežnika

en: parameter "%s" requires a Boolean value
sl: parameter "%s" zahteva logično (boolean) vrednost

en: invalid value for parameter "%s": %d
sl: neveljavna vrednost parametra "%s": %d

en: parameter "%s" requires an integer value
sl: parameter "%s" zahteva integer vrednost

en: %d is outside the valid range for parameter "%s" (%d .. %d)
sl: %d je izven dovoljenega obsega parametra "%s" (%d .. %d)

en: parameter "%s" requires a numeric value
sl: parameter "%s" zahteva številsko vrednost

en: %g is outside the valid range for parameter "%s" (%g .. %g)
sl: %g je izven dovoljenega obsega parametra "%s" (%g .. %g)

en: invalid value for parameter "%s": %g
sl: neveljavna vrednost paramatra "%s": %g

en: invalid value for parameter "%s": "%s"
sl: neveljavna vrednost parametra "%s": "%s"

en: SET %s takes only one argument
sl: SET %s sprejme samo en argument

en: SET requires parameter name
sl: SET zahteva ime parametra

en: could not parse setting for parameter "%s"
sl: nastavitev za paramater "%s" ni bilo mogoče razumeti

en: invalid list syntax for parameter "log_destination"
sl: neveljavna sintaksa za parameter "log_destination"

en: unrecognized "log_destination" key word: "%s"
sl: neznana "log_destination" ključna beseda: "%s"

en: SET AUTOCOMMIT TO OFF is no longer supported
sl: ukaz SET AUTOCOMMIT TO OFF je bil ukinjen

en: invalid syntax for "custom_variable_classes": "%s"
sl: neveljavna vnosna sintaksa za "custom_variable_classes": "%s"

en: cursor "%s" already exists
sl: kurzor "%s" že obstaja

en: closing existing cursor "%s"
sl: obstoječ kurzor "%s" bo zaprt

en: Perhaps out of disk space?
sl: Morda je zmanjkalo prostora na disku?

en: could not create unique index
sl: unikatnega indeksa ni bilo mogoče ustvariti

en: Table contains duplicated values.
sl: Tabela vsebuje podvojene vrednosti.

en: could not copy file "%s": %m
sl: datoteke "%s" ni bilo mogoče kopirati: %m

en: out of memory
sl: zmanjkalo je pomnilnika

en: could not identify current directory: %s
sl: trenutnega imenika ni bilo mogoče izvedeti: %s

en: could not change directory to "%s"
sl: delovnega imenika ni bilo mogoče spremeniti v "%s"

en: could not read symbolic link "%s"
sl: simbolne povezave "%s" ni bilo mogoče prebrati

en: child process exited with exit code %d
sl: podproces je zaključil izvajanje z izhodno kodo %d

en: child process was terminated by signal %d
sl: podproces je bil pokončan s signalom %d

en: child process exited with unrecognized status %d
sl: podproces je zaključil izvajanje z neznanim statusom %d
